Category

Nyheder

Retshjælpen holder lukket på følgende tidspunkter i 2020/Retshjælpen is closed on the following days in 2020:

By | Nyheder | No Comments

Aarhus Retshjælp holder lukket i følgende perioder i 2020:

  • Mandag 10. februar til og med søndag 16. februar (vinterferie uge 7)
  • Mandag 6. april til og med mandag 13. april (påskelukket)
  • Fredag 8. maj (Store Bededag)
  • Torsdag 21. maj og fredag 22. maj (Kristi Himmelfartsdag)
  • Fredag 5. juni (Grundlovsdag)
  • Mandag 13. juli til og med søndag 2. august (sommerferie)
  • Mandag 12. oktober til søndag 18. oktober (efterårsferie uge 42)
  • Mandag 21. december 2020 til og med søndag 3. januar 2021 (juleferie)

Aarhus Retshjælp is closed on the following dates in 2019:

  • Monday 10 February through Sunday 16 February (week 7)
  • Monday 6 April through Monday 13 April (Easter holidays)
  • Friday 8 May (National holiday)
  • Thursday 21 May & Friday 22 May (National holiday)
  • Friday 5 June (National holiday)
  • Monday 13 July through Sunday 2 August (summer holidays)
  • Monday 14 October through Sunday 20 October (week 42)
  • Monday 21 December 2020 through Sunday 3 January 2021 (Christmas holidays)